muza

Jak pozbyć się tremy przed występem muzycznym na żywo?

Trema jest zjawiskiem lękowym i występuje u osób, które mają wykonać określoną czynność np. występ przed publicznością. Oczywiście najczęściej jest ona przed występem publicznym lub zdawanym egzaminem. Trema jest zaburzeniem emocjonalnym, które odczuwamy przed i w trakcie występu. Może nawet powodować zaniki czynności, którą masz wykonać.

O tremie i strachu

Jest to nieodłącznym pytaniem jak mam się pozbyć stresu przed występem? Nikt nie lubi tego uczucia, które nam towarzyszy podczas występu, trzęsących się rąk, no i kied to drży oraz załamuje głos. Stres można przepracować. To na pewno pomoże pozbyć się tremy przed występem publicznym.

Na pewno wpływ na stres mają przekonania, które towarzysz. Wiele osób myśli, że stres jest ich winą. Oczywiście, ze nie. Twoje myślenie przeszkadza ci, ponieważ bardziej się nakręcasz i stres jest większy.

Przygotuj się do występu

Dobre przygotowanie do występu nie zepsuje ci występu, a pomoże uniknąć stresu. Lepiej nie kusić losu, najlepsze przygotowanie to podstawa. Ponadto podczas występu publicznego na pewno nie buduj muru przed publicznością, lecz buduj pozytywne relacje z publicznością. Wyjdź na scenę i daj z siebie wszystko i angażuj siebie i ich.

Musisz też wiedzieć, że znakomite koncerty odbywają się w regionie Podkarpacia, o czym przeczytasz na stronie www.epodkarpacie.com.

Ćwicz przed występem

Przed występem wykonuj ćwiczenia, które pomogą ci się rozluźnić. Takie ćwiczenia powinny być rozluźniające. Te ćwiczenia, które pomogą Ci się czuć swobodnie w trakcie występu. Regularnie wykonywane mogą przynosić bardzo pozytywne rezultaty.

Wchodź na scenę z wyznaczonym celem, miej jasny umysł i nigdy nie trać go z przed oczu. Bywa i tak, że nie umiemy sami poradzić z stresem i będzie potrzebna pomoc specjalisty . W tym przypadku pomoże wizyta u psychologa, który pomoże ci z oswojeniem się z sytuacjami stresującymi.

Do czego może doprowadzić lęk podczas występu?

Lęk może doprowadzić do błędów podczas występu, a są nimi m.in.

-Brak gestykulacji lub zła gestykulacja.
-Błędy językowe, a więc słowa, których nie wymawiamy poprawnie.
-Zła aura, wejdziemy ze znużoną miną, a to odbije się raczej na publiczności.

Lęk przed publicznością jest jednym z lęków, z którym walczy cała społeczność. Na pewno jeśli chcemy pozbyć się lęku, to należy wymagać, aby radzić sobie z tremą, która nam towarzyszy od dziecka i może to być każda sytuacja wykonywana przez nas, która zostaje na całe życie. Strach idzie pokonać, tak naprawdę on ma jedynie wielkie oczy, jednak idzie go stłamsić.