Gdzie słuchać podcastów, audiobooków, konferencji online

Gdzie słuchać podcastów, audiobooków, konferencji online

Nie jest łatwo zaleźć czas na słuchanie czegoś. Przeważnie pracujemy przed komputerem, słuchamy muzyki. Ciężko o skupienie się na tym, co ktoś mówi w audycji, czyta. Gdzie tego wszystkiego słuchać, żeby nic nie przeoczyć? Jazda samochodem, spacer, w lesie, w domu, komunikacji miejskiej. Przeczytaj, a dowiesz się jak słuchać, żeby skupić się na treści.

Przed komputerem – ale nie przy pracy

Podczas pisania, tworzenia grafik nie da się skupić na podcaście, audiobooku online wymagającym słuchania. Nie patrzy się na ekran, ale trzeba słuchać i rozumieć. Najlepiej poświęcić czas tylko na słuchanie podcastu o ulubionej tematyce. Nie robić nic w tym czasie oprócz notatek, które mogą się przydać. Dostępna na komputer aplikacja do podcastów ułatwi to zadanie.

Jazda samochodem i stanie w korkach

To idealne warunki do słuchania. Często długotrwale stanie w jednym miejscu zniechęca, irytuje. Dlatego długa jazda na wakacje, inne miejsca sprzyja słuchaniu. Dobre dla osób pracujących za kółkiem. Zapewnia skupienie na jeździe i wiedzę lub dobrą książkę w słuchawkach.

Podcast na spacerze w lesie, parku, na mieście

Idzie się tam dla relaksu, słuchania śpiewu ptaków. Stanowić może rozrywkę podczas siedzenia na ławce i podziwiania widoków. Połączymy wtedy przyjemny relaks na powietrzu ze zdobywaniem wiedzy. Spacer to także jazda rowerem i słuchanie informacji. Dzięki temu oszczędzamy czas i podcast jest wysłuchany.

Komunikacja miejska – jazda do pracy i nie tylko

W autobusie, tramwaju spędzamy mniej lub więcej czasu. Oprócz samej jazdy liczy się czekanie na przystankach. Dlatego dobrym pomysłem jest podcast z wybranej tematyki. Nie musi to być wiedza, dostępne są różne audycje. Kryminalne, psychologiczne i inne. Książki do słuchania zwane audiobookami to też dobry pomysł na podróż. Nie nudzimy się, słuchając czegoś ciekawego.

W domu na dowolnym urządzeniu

Podczas sprzątania, ale bez głośnych urządzeń. Wtedy nie będzie nic słychać. To wygodne słuchanie na telefonie, tablecie, komputerze. Wybrane urządzenie zapewni dobrą jakość i podcast będzie słuchany z filiżanką herbaty, kawy. Przydać się mogą słuchawki bezprzewodowe bez uciążliwego kabla. Przeszkadza on podczas spacerów, wykonywania innych czynności podczas słuchania.

Czasami trzeba patrzeć na ekran

Pozostaje więc słuchanie w domu. Najlepiej przed komputerem w wygodnej pozycji. Zdobywanie wiedzy jest przyjemnością, gdy lubi się dane zagadnienia. Pokazywane są zdjęcia, filmy i to trzeba zobaczyć. Nie da się tylko słuchać, bo wtedy przeoczymy ważne informacje.

Jak widać, jest wiele miejsc do słuchania podcastów. Przed komputerem, podczas jazdy samochodem, na spacerze, w komunikacji miejskiej, w domu. Wiele osób wybierze miejsce do słuchania dla siebie.

Andrzej Trzaskowski – muzyka do filmu "Pociąg" Jerzego Kawalerowicza